Firma Potential zaprasza do współpracy terapeutów, pracujących m. in. metodą EEG Biofeedback, tDCS (mikropolaryzacja).
Planowanie neuroterapii i okresowa kontrola jej efektów powinna być nadzorowana przez specjalistę, który ustalił lub potwierdził rozpoznanie. Dlatego dla osiągnięcia pomyślnego efektu terapii i uniknięcia negatywnych skutków, istotne jest wykonanie pełnoczepkowego badania QEEG (Quantitative Electroencephalogram), tak aby trening był zindywidualizowany do znamiennych wzorców fal mózgowych i symptomów danej osoby.
Badania QEEG, służą do pomiaru aktywności mózgu, w różnych stanach jego czynności:
- w stanie spoczynku, przy oczach otwartych i oczach zamkniętych;
- podczas pracy umysłowej- wykorzystywane są różne testy psychologiczne, jednak najlepiej rolę zadania aktywującego spełnia Test Ciągłego Wykonywania (CPT), mierzący m. in. selektywną uwagę, impulsywność.
Ponadto sprawdzane są:
- odbiór, przetwarzanie i reakcja mózgu na bodźce dźwiękowe i wzrokowe;
- koncentracja uwagi i umiejętność jej podtrzymywania w dłuższym wymiarze czasu;
- reakcje behawioralne na prezentowany bodziec (czas reakcji oraz ich trafność).
Wobec tego można wnioskować czy praca mózgu jest prawidłowa czy zaburzona oraz dowiedzieć się, kiedy efektywność pracy pacjenta jest najwyższa, a kiedy spada.
Po pomiarze dokonywana jest ilościowa analiza danych, która pozwala na otrzymywanie wyników w formie liczbowej i graficznej (mapowanie mózgu) oraz porównanie ich do wyników normatywnych, dzięki czemu mamy informacje o funkcjach i dysfunkcjach mózgu. Do diagnostyki QEEG wykorzystywane są specjalistyczne czepki zbierające informacje o aktywności całej kory mózgowej. W razie wykrycia nieprawidłowości w zapisie EEG, podczas oszacowania ilościowego, możliwe jest dokładne określenie źródła problemów oraz wskazanie odpowiednich form terapii.
W ramach współpracy z firmą Potential terapeuta otrzymuje:
- kompleksową diagnostykę swoich pacjentów;
- dokładnie określony plan neuroterapii- np. w wypadku EEG Biofeedback, konkretne częstotliwości fal mózgowych i miejsca wg systemu 10-20, które powinny być trenowane, przez co sam trening jest bardziej efektywny;
- możliwość prowadzenia konsultacji dotyczących pacjentów oraz swojej pracy (superwizja).
Posiadamy odpowiednie kwalifikacje i dużą praktykę, co zapewni profesjonalną diagnostykę zaburzeń. Pracujemy na nowoczesnej 21- kanałowej głowicy EEG firmy Mitsar, posiadającej certyfikat CE i spełniającej wszystkie kryteria niezbędne do przeprowadzenia dokładnych badań i analizy ilościowej EEG.
Badanie QEEG stosuje się m. in. u pacjentów z:
- ADHD- zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi;
- ASD- zaburzenia ze spektrum autyzmu;
- trudnościami w nauce;
- dysfunkcjami poznawczymi (np. koncentracji uwagi, pamięci);
- zaburzeniami lękowymi;
- zaburzeniami depresyjnymi;
- chorobami otępiennymi (np. w chorobie Parkinsona, Alzheimera);
- zaburzeniami snu;
- bólami głowy;
- urazami czaszkowo- mózgowymi;
- u pacjentów poudarowych.